dizajnovú kuchyňu

Možno by sa vám páčilo

Dizajnové trendy v dnešných interiéroch a aj kuchyniach sú často postavené na funkčnom a jednoduchom štýle. Častokrát pôsobia chladne a neprívetivo. Pritom stačí pár detailov a dokážete ich premeniť na pokojný a príjemný priestor. Prečítajte si zopár tipov, ako zútulniť kuchyňu. 

Pridajte drevené doplnky

Drevo je krásny prírodný materiál. Aj v kuchyni dokáže robiť divy. Obohaťte svoju kuchyňu o drevené detaily. Môžete skúsiť drevenú pracovnú dosku. Atmosféru výborne dotvoria aj drevené doplnky. Skúste investovať do kvalitnej drevenej dosky na krájanie. Prípadne interiér kuchyne doplňte o drevené misky, stojan na nože alebo drevené koreničky

Drevené výrobky viete krásne kombinovať. Vytvárajú dojem, že máte jednu sadu výrobkov. Mnohé z nich majú nielen dekoratívne, ale aj praktické využitie.

Máte radi víno? Ukážte svoje archívne ročníky. Stojan na víno z dreva vám výborne poslúži. 

Potrebujete skryť rôzne drobnosti? Drevená nádoba s magnetickým uzáverom je výborné riešenie. Malý neporiadok rýchlo skryjete pred zvedavými očami. Kuchyňa bude vyzerať čisto a upratane. 

Vyskúšajte ratan

Podobne ako drevo, ratan je prírodný materiál. Je skvelou alternatívou k drevu. Ratan je ľahký a vysoko odolný. Má jedinečnú textúru, takže získate originálny doplnok. Kuchyni dodá príjemnú a pohodovú atmosféru. 

Skúste ratanové boxy, ktoré nájdete v rôznych veľkostiach. Skvelo poslúžia na ukladanie rôznych drobností. Okrem dizajnového doplnku získate aj praktického pomocníka. Výborne poslúžia ja rôzne podnosy. Vďaka nim bude servírovanie hračka.  

Živé kvety

Ďalší kúsok prírody, ktorým nič nepokazíte. Nemusia to byť len kvety vo váze, ale napríklad v kvetináčoch. Skúsený florista vám poradí, ktoré sa hodia práve do kuchyne. Veľmi pekne vyniknú rôzne ťahavé rastliny. Nezabudnite, že potrebujú dostatočný prísun svetla. Oživia celý interiér.

Bazalka, koriander alebo mäta? Čerstvé bylinky sa v modernej kuchyni využívajú veľmi často. A, skvelo vyniknú na kuchynskom okne alebo na kuchynskej linke. Použitím dizajnového kvetináča dokážte vytvoriť úžasnú a praktickú dekoráciu. 

Ak máte radi farby, skúste kvitnúce rastliny. Napríklad africkú fialku alebo cyklamén. 

Zelená farba v ľuďoch podporuje chuť do jedla. A to je predsa základom každej kuchyne.

Vystavené potraviny

Atmosféru domova dosiahnete aj vystavením niektorých potravín. Stačia vám sklenené dózy, ktoré naplníte napríklad rôznymi cestovinami alebo ryžou. Získate aj praktický prvok, tieto potraviny máte vždy po ruke. Výborným nápadom sú aj dózy na cukor, soľ alebo na sypané čaje. V prípade kávičkára aj kávu. Tá by ale mala byť uložená v nepriehľadnej dóze. Vašej fantázii sa medze nekladú. 

Misa s ovocím navodí pocit hojnosti a útulnosti. Zdravú maškrtu budete mať na očiach. 

Rôzne bedničky a boxy

Vyrobili ste si domáci sirup? Pochváľte sa ním. Na trhu nájdete rôzne typy bedničiek a úložných boxov. Hodia sa skoro do všetkých typov interiéru. A, opäť máte všetko po ruke. 

Moderný drevený box z bukového dreva má všestranné využitie. Zapojte svoju fantáziu a vytvorte si praktickú a štýlovú kuchyňu. 

Farby

Či už sú to rôzne dekorácie alebo doplnky, skúste sa zamerať na teplé odtiene farieb. Nemusia to byť len zemité odtiene. Vyskúšajte teplú žltú, oranžovú alebo vínovú farbu. Zlaďte ich tón v tóne. Snažte sa vyhnúť kombinácii príliš výrazných farieb. 

Skombinujte maximálne 3-4 farby. Z toho jedna výraznejšia by mala slúžiť na rozžiarenie kuchyne.

Kriedové tabule

V posledných rokoch sú hitom. Môžete ich využiť na spísanie nákupného zoznamu alebo na milé odkazy pre celú rodinu. 

Nájdete ich v rôznych variantoch. Niektoré sa dajú zavesiť na stenu, niektoré sú v podobe nálepiek alebo môžete časť steny natrieť špeciálnou tabuľovou farbou. Záleží od vás a možností vášho interiéru. 

Každý z nás chce mať čistý a útulný domov. Pri zariaďovaní kuchyne myslite najskôr na praktickosť. Dávajte si pozor, aby ste kuchyňu zbytočne nezapratali rôznymi maličkosťami, ktoré nemajú využitie. Zariaďte si štýlovú a trendy kuchyňu. Vnímajte každý detail a doplnky vyberajte s citom.

Similar Posts