kuchynske naradie

Kvalitné kuchynské náradie Čo potrebujete v kuchyni?

Kuchyňa je srdce každej domácnosti. Stretáva sa v nej celá rodina. Okrem dizajnu, by sme mali venovať pozornosť aj jej zariadeniu. Kvalitné kuchynské náradie je v kuchyni neoceniteľným pomocníkom. Zjednoduší vám prípravu a servírovanie jedla a častokrát je aj krásnym doplnkom, ktorý dodá kuchyni atmosféru a čaro domova. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ktoré kuchynské náradie potrebujete. 

Základná výbava v kuchyni

Hrnce, panvice, nože alebo spotrebiče. To sú pomôcky, ktoré kupujeme do kuchyne automaticky. Každý z nás má predstavu, akú sadu tanierov a hrncov si kúpi alebo, aký kávovar mu ráno pripraví kávu.

Ale, nezabúdajme na malých drobných pomocníkov, bez ktorých sa v kuchyni nezaobídeme. A častokrát na toto kuchynské náradie zabúdame. 

Nevyhnutné drevené náradie do kuchyne

Varešky

Drobnosť, bez ktorej sa nezaobíde žiadna kuchyňa. Malé, veľké, oblé s rôznymi tvarmi. Vareška je univerzálny pomocník v kuchyni. Samozrejme, drevená. Stará dobrá klasika, ktorá patrí k povinnej výbave. Ak ste skutočnými milovníkmi dreva, vyberte si aj drevenú obracačku alebo drevenú lyžicu. Spojením viacerých kusov si viete vytvoriť krásnu sadu.

Drevená doska na krájanie

Opäť kúsok kuchynského náradia, bez ktorého sa nezaobídete. Ideálne je, ak si kúpite drevené dosky na krájanie vo viacerých veľkostiach. Myslite na to, že mäso by sa malo krájať na jednej doske a zelenina na druhej. 

Aj keď na trhu nájdete aj sklenené alebo plastové dosky, drevené sú top. Drevenú dosku na krájanie viete využiť aj na odkladanie horúcich hrncov. 

Dizajnové dosky na krájanie sú skvelé na servírovanie pokrmov.

Drevené podnosy

Drevené podnosy sú skvelý doplnok. Uľahčia vám prácu pri servírovaní. Mnoho z nich viete využiť aj ako dekoráciu. Veľkej obľube sa poslednom čase tešia podnosy na tortu. Použitím fantázie ich viete použiť aj na servírovanie jednohubiek alebo syrov.

Naberačka

Na kúpu naberačky myslite už pri kúpe príborov. Pri servírovaní obeda by vám mala ladiť s celým jedálenským setom. Pokojne si ju zaobstarajte vo viacerých veľkostiach na servírovanie polievky alebo omáčky.

Sitko a strúhadlo

Milovníci cestovín nezabudnú. Kvalitné sitko a strúhadlo by mali mať miesto vo vašej kuchyni. Skvelou vychytávkou je strúhadlo na syr/ preklik na produkt/. 

Škrabka na zeleninu a ovocie

Úžasný vynález, ktorý vám uľahčí prácu v kuchyni. Škrabku viete nahradiť aj nožom, ale prečo si komplikovať život? Výborne vám poslúži aj na vytvorenie dekorácie pri servírovaní jedla. 

Otvárač na víno a konzervy

Pri nákupe kuchynského náradie väčšinou na tieto položky zabudneme. Spomenieme si, až keď príde návšteva, prípadne chceme otvoriť konzervu. 

Náš tip

V prípade kuchynského náradia a malých pomocníkov stavte na kvalitu. Niektoré ceny sú síce lákavé, ale nedajte sa zlákať. Radšej si kúpte raz kvalitnejšiu vec. 

 

Similar Posts