drevný riad do kuchyne

Drevený riad patrí do kuchyne

V minulosti bol drevený riad prioritou každej kuchyne. Mnoho ľudí si myslí, že v dnešnej modernej kuchyni nemá svoje miesto. Práve naopak, drevené riady a doplnky patria do každej štýlovej kuchyne a sú skvelými nadčasovými pomocníkmi. 

Drevený riad v kuchyni

Jedným z mylných názorov je, že drevený riad nie je vhodný do kuchyne, pretože zadržiava baktérie. A to je veľký omyl. Drevo je prirodzene antibakteriálne a práve riad a doplnky z dreva sú skvelé. 

Napríklad drevená doska na krájanie je vhodnejšou alternatívou ako umelohmotná. Pri krájaní surovín vznikajú na doske ryhy. Pri umelohnotnej doske na krájení sa v ryhách zdržiavajú baktérie. Tie z umelohmotnej dosky odstránite veľmi ťažko. 

Pri správnej starostlivosti vám drevený riad vydrží veľmi dlho. 

Drevené varechy a ich výhody

Drevené varechy nikdy nevyjdú z módy. Sú v každej slovenskej domácnosti. Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo je to tak? Napriek tomu, že na trhu je množstvo variantov od silikónových po kovové, drevené varešky si stále držia popredné miesto v našich domácnostiach. Prečo je tomu tak? 

Výhody drevených varešiek

  1. Jednoduchšie držanie

Drevená varecha lepšie “sadne” do ruky ako iné typy varešiek. Je to tým, že ak drevenú varešku používate dlhšiu dobu, jemne sa zaoblí a drží sa vám lepšie. 

  1. Drevo je nevodivý materiál

Drevo nevedie teplo, a preto vás pri miešaní jedla nepáli ruka. Rovnako, ak zabudnete varešku vo vriacom jedle a chcete ju vybrať, nepopálite sa. 

  1. Chuť jedla

Drevené varechy nemenia chuť jedla. Ak budete niektoré pokrmy miešať kovovou vareškou, môže sa stať, že kovová pachuť prejde aj do jedla. 

  1. Dizajn

Dizajn drevených varešiek je nenahraditeľný. A nielen varešiek, ale aj lyžíc a rôznych servírovacích pomôcok ako sú napríklad lyžice na šalát alebo kliešte. Aj tu vyhráva drevo na plnej čiare. 

Drevené podnosy 

Moderné, štýlové a krásne. Práve pri drevených podnosoch a táckach viete krásne oceniť krásu prírody. Sú to vzory, ktoré neviete umelo nahradiť. A servírovanie na prírodnom podnose má štýl. 

Okrem dizajnu sú podnosy praktické. Vďaka úchytkám sa s nimi veľmi jednoducho manipuluje. 

Pri drevených podnosoch si viete vybrať z viacerých druhov dreva. Na trhu sú v ponuke aj podnosy z akáciového dreva alebo bambusu. 

Skúšali ste už tortu servírovať na drevenom podnose v kombinácii so sklom? Garantujeme vám, že toto spojenie je perfektné. 

Drevené misy a misky

Krásne dizajnové misy a misky s výnimočným a neopakovateľným dizajnom. Misky z dreva sú skvelé na servírovanie suchých potravín ako sú oriešky alebo sušené ovocie. Nádherné dizajnové doplnky, ktoré očaria aj vašich hostí. 

Drevené misy a misky viete krásne kombinovať s rôznymi štýlmi v domácnosti. V dnešnej dobe medzi najobľúbenejšie patrí vintage alebo severský štýl. A k obom patria práve výrobky a doplnky z dreva. 

Prečo si vybrať drevené náradie a doplnky? 

Práve preto, že drevo je krásny prírodný materiál. Každý zakúpený kus je originál s výnimočným vzorom. Drevené výrobky upútajú svojím dizajnom každého a sú nadčasové.

Nesmieme zabúdať ani na ekologický rozmer drevených výrobkov a samozrejme ich vplyv na zdravie človeka. 

V tomto ohľade patria medzi bezkonkurenčné výrobky na trhu.

Similar Posts